Urdebatten / Urforum
Nogen der har erfaringer med www.chronomaster.co.uk?? - Printviselig Version:

+- Urdebatten / Urforum (https://urdebatten.dk)
+-- Forum: Hovedfora (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=79)
+--- Forum: Urforum (https://urdebatten.dk/forumdisplay.php?fid=70)
+--- Tråd: Nogen der har erfaringer med www.chronomaster.co.uk?? (/showthread.php?tid=65243)



Nogen der har erfaringer med www.chronomaster.co.uk?? - Jeppe_phpbb3_import15733 - 25-03-2006

Hej,
Er der nogen der har handlet med folkene fra <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.chronomaster.co.uk">www.chronomaster.co.uk</a><!-- w -->.
Siden virker lidt hjemmelavet, men omvendt meget ærlig og privat.

Erfaringer gode som dårlige modtages med kyshånd.

mvh
Jeppe


- KlausM - 25-03-2006

Jeg har ikke handlet med dem men flere af deres ure fremgår som værende til salg selv om de er solgt for min. 6 måneder siden.
Det er useriøst.
Èt eksempel er den lækre Zenith Super Sub Sea.

Mvh
Klaus


Chronomaster.co.uk - Jacob G - 25-03-2006

Hej Jeppe

Jeg købte for 2-3 år siden et Omega Seamaster af Neil fra Chronomaster.co.uk. Imødekommende samt hurtig korrespondance.
Uret var i flot original stand som beskrevet i salgsannoncen. Efter en nærmere inspektion viste bezelet sig dog at være lidt "skævt". Ikke noget nævneværdigt, men uret blev sendt retur og efter en lille uge returneret til DK - manglen var udbedret (naturligvis) uden beregning og Neil dækkede samtlige portoomkostninger i forbindelse med forsendelsen til og fra UK.

Jeg kan således varmt anbefale Chronomaster.co.uk.

God weekend

/Jacob G.


Jeg har ikke selv erfaringer med Chronomaster.co.uk - Chr E - 27-03-2006

men et tilsvarende spørgsmål om Neil er tidligere posted her på forum, hvor indtil flere der havde handlet med ham, tilkendegav deres udelukkende positive oplevelser ved handlen