Svar: 1,986
Tråde: 66
Modtaget Likes: 13 i 11 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Mar 2012
Jeg overvejer om der kunne laves flere anmeldelser, men hvis jeg står bag bliver det så med evt. salgsure og dermed et delvist reklamefremstød. Dog vil jeg forsøge at tage den objektive kasket på
Ellers mange fine forslag som Kim i stor stil allerede har forsøgt at rette til efter.
Vores største frygt er nok at der er for lidt trafik på de andre sider end selve debatten, så gør det lige til en fast rutine at smutte omkring nyheds- og salgssiden nu og da

Det er den trafik der er med til at promovere siden overfor potentielle annoncører og igen med til at finansiere sidens drift.
/Mads
•
Svar: 1,173
Tråde: 0
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 2
Tilmeldt: Dec 2011
Hvad med at foretage en afstemning omkring emnet, da der lader til at være delte meninger om det?
Jeg synes klart at vi skal have et forum, der alene er dedikeret til billeder af ure, idet det er praktisk at have det samlet et sted. Dernæst indebærer vores interesse også andre ting end debatter om, hvorvidt et ur er det ene eller det andet. Jeg indrømmer gerne, at jeg ofte kigger på billeder blot for at kigge.
Et lukket billedforum, hvor adgang alene er forbeholdt brugerne herinde, bør ikke volde store problemer, da det ikke tager lang tid at indtaste sit brugernavn og adgangskode. Desuden kan det øge antallet af medlemmer, idet man som medlem får visse privilegier som andre ikke får. Og ellers er der også et præventivt sigte, da sandsynligheden for at en 'knallertlæser' følger med mindskes.
•
Svar: 13,391
Tråde: 960
Modtaget Likes: 3,453 i 1,522 svar
Givet Likes: 754
Tilmeldt: Mar 2005
Rent praktisk kan jeg nemt ændre det således at man skal være registreret bruger for at kunne se og få adgang til billedforummet.
Jeg laver en afstemning.
•
Svar: 3,915
Tråde: 143
Modtaget Likes: 174 i 126 svar
Givet Likes: 25
Tilmeldt: Apr 2004
Generelt; så få sub-fora som muligt !
Det ser så trist ud med fora, som ikke har været besøgt i sidste par uger...
Man kunne dele dem: ALT urrelateret / ALLE anmeldelser / Køb, salg og bytte.
Og ingen separat billedforum (har faktiskt ikke besøgt det nuværende...).
Vi er så få her alligevel at der var ingen idé at separere os.
Hvis vi mødte IRL, ville folk med interesse for Omega og Rolex IKKE blive henvist til forskellige rum.
Hvorfor så her ?
Vh. John
Mvh. John - nu under det sorte flag*.
(*Jolly Roger, ikke IS !

)
•
Svar: 13,391
Tråde: 960
Modtaget Likes: 3,453 i 1,522 svar
Givet Likes: 754
Tilmeldt: Mar 2005
Ville det være en ide at dele "Links" og "Anmeldelser" op og sortere trådene, således at der i "Anmeldelser" KUN lå reelle anmeldelser.
Det ville gøre det meget nemmere at finde en anmeldelse på det ur man er interesseret i.
•
Svar: 166
Tråde: 12
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jan 2012
KimT Skrev:Ville det være en ide at dele "Links" og "Anmeldelser" op og sortere trådene, således at der i "Anmeldelser" KUN lå reelle anmeldelser.
Det ville gøre det meget nemmere at finde en anmeldelse på det ur man er interesseret i.
<!-- s:up: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_Up.gif" alt=":up:" title="Thumps up" /><!-- s:up: -->
Pedellen: Aka. Ole der bor på en skole
•