10-10-2009, 12:24 AM
Morten G. Skrev:Jeg skrev til deres kontakt-menu-punkt på hjemmesiden - dette gav efter en uge et svar. Jeg har prøvet det før, for et par år sisden. Samme resultat.
Er der nogen der har erfaringer med deres service på uret? Det kommer jeg jo nok ikke uden om på et eller andet tidspunkt. Får uret samme omgang som hos Rolex? Dvs når det kommer fra Klarlund er det en ny klokke der kommer ind af døren.
Hmmm...så må jeg bare prøve at skrive til dem igen
Jeg tror ikke du skal være nervøs for service endnu. Hvis uret ikke har været brugt har det sikkert mange år i sig endnu inden service bliver nødvendigt. Så længe det holder tiden og gang-reserven er som angivet for værket, så mener jeg ikke service er nødvendigt (her er der sikkert nogle, der ikke er enige). Når det engang trænger til service kan Jørgen Krognos servicere det (har dog ikke selv erfaring, men mener Hannover har fået lavet service på et EP hos Jørgen).
Mvh.


![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)