15-05-2013, 07:56 AM
TimeToWatch.dk Skrev:Så det kan ikke sætte mit pis i kog at disse brands findes hos verdens knap så flaterede ledere. Det kan sætte mit pis mere i kog, at de har lagt xx mia til side på private konti i udlandet, mens landets befolkning lever i ekstrem nød![]()
/Mads
Encino Skrev:Godt ord igen hr. cand.jur. Fint at de 5 år kan komme til sin ret. <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
Jeg ved, at du muligvis har et PP på vej ind så jeg forstår godt, at du går lidt i forsvar for mærket. Men jeg er sikker på, at han har en samling med diverse mærker, således at det ikke kun er PP og Omega.
Folk, der beskæftiger sig inden for den branche, vil som regel tillægge et sådan ''tvivlsord'' en vis betydning, f.eks. inden for strafferetten. Herudover er det fascinerende, hvor meget besvær en vag og elastisk bestemmelse inden for forvaltningsretten kan volde.
Rettelse, jeg har et PP complication watch på vej.

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)