Svar: 13,391
Tråde: 960
Modtaget Likes: 3,453 i 1,522 svar
Givet Likes: 754
Tilmeldt: Mar 2005
Middagen slipper jeg nok ikke for under nogle omstændigheder, men jeg tror jeg klarer mig uden drinken
•
Svar: 1,173
Tråde: 0
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 2
Tilmeldt: Dec 2011
Måske kan du kombinere sundhed og ure?
Kim: ''Skat, du ved jo godt, at jeg er blevet sundere som følge af min nye livsstil. Jeg har
tilfældigvis kendskab til et andet arrangement i nærheden, hvor der bliver holdt temaaften om sundhed og ure.
Arrangøren har kombineret sundhed og ure sammen ved at der er mulighed for at prøve dejlige, friskpressede juice og talt om
sportsure. Herudover er der mulighed for at få vejledning om effektivisering af ens træningsprogram og kostplan.
Hvad synes du om dét, Honey Bunny?''
•
Svar: 1,173
Tråde: 0
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 2
Tilmeldt: Dec 2011
Generel orientering
Jeg har lige fået et 'clear signal' fra min caféejer-ven og vi kan sagtens bruge hans sted.
Såfremt du har fået appetit på mere end blot ure efter Klarlunds arrangement, er der rig mulighed for at købe lækker mad, bagværk og drikke til fornuftige penge. Herudover er der naturligvis mulighed for at nødre ure med andre ligesindede.
Stedet er ganske hyggeligt indrettet og der er godt med siddepladser og lign. Herudover er de gavmilde med varmen, hvorfor du ikke skal frygte en bidsk kulde udefra.
Endelig er personalet super venlige og imødekommende.
Alle er naturligvis velkomne og deltagelse forudsætter ikke at man har været til Klarlunds Expo, omend det kan være en fordel, da der sandsynligvis vil blive talt om de udstilte ure.
Arrangementet finder sted
lørdag den
23. november, 2013.
Tidspunkt - efter Klarlunds Expo.
Friske tosser:
Faurschou
KlausM
Slettegaard
Janus2312
T.Hansen
Kongen
Hedegaard
KimT
•
Svar: 1,986
Tråde: 66
Modtaget Likes: 13 i 11 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Mar 2012
KlausM Skrev:Jeg kan kendes på min "Royal Oak Carbon Concept Tourbillon and Chronograph"

CU
Klaus
Så lader jeg mit blive hjemme, så der ikke er nogen der forveksler os Klaus. Så tager jeg mit AP RO Grand Complication på i stedet
Jeg er inviteret til fredag aften. Men jeg er jo også ur-snob, så vil nødig mænge mig for meget med Kbh. Rolex-folket. De har så store armbevægelser og er højtråbende har jeg hørt <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->
/Mads
•
Svar: 233
Tråde: 23
Modtaget Likes: 118 i 54 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Mar 2013
Jeg deltog sidst på samme cafe, og det var så hyggeligt at jeg meget gerne kommer igen!!
•
Svar: 1,472
Tråde: 51
Modtaget Likes: 65 i 42 svar
Givet Likes: 261
Tilmeldt: Apr 2012
Kommer også derind lørdag fra 13-15, og er helt klart frisk på noget cafe halløj efterfølgende såfremt der er plads?;)
Hilsen Tom.
You can't turn back the clock. But you can wind it up again.
•