Submersible/Torben
#1
Check lige en rem Submersible har lavet til mig. Icon_e_biggrin

İmage

İmage

İmage

Det er lige hvad jeg var ude efter. Og han lavede den "bare" lige til mig. Jeg er helt vild med farven og den lidt rå finish. Nu skal den bare bruges, så den får lidt mere "patina/vintage" look.

Super cool fyr, ham Torben. Icon_e_biggrin

Kim T.
Svar
#2
Superflot!

Han kommer til kaffe og nørderi hos mig i aften, bliver spændende at se hans sidste creationer. Icon_e_surprised

Icon_e_biggrin
Svar
#3
Kim T Skrev:Check lige en rem Submersible har lavet til mig. Icon_e_biggrin


Det er lige hvad jeg var ude efter. Og han lavede den "bare" lige til mig. Jeg er helt vild med farven og den lidt rå finish. Nu skal den bare bruges, så den får lidt mere "patina/vintage" look.

Super cool fyr, ham Torben. Icon_e_biggrin

Kim T.

Submersible er da bare en flinker fyr, må jeg sige! Tillykke med din flotte rem.


Venligst

Stefan Garvig
Svar
#4
Hej

Jeg kan kun sige at den rem er for fed. Icon_e_biggrin

MVH Peter
Svar
#5
Det betyder meget med lidt anerkendelse. Det er det som får en til at fortsætte. Meningen var egentlig at de kun skulle have været til mine egne ure, men efterhånden er der en del som bærer mine remme og det er da meget dejligt.

Rart også, fordi jeg har valgt at fastholde dem som jeg kan lide dem og ikke hvad andre synes jeg skal gøre og at de så alligevel er ønsket.

Tak

Torben
Svar
#6
Hej kan kun tilslutte mig de gode kommentarer der kommer på Submersible aka Torben.

Torben har lavet 2 remme til mig i tidens løb, og de er super fede Icon_e_biggrin
Med venlig hilsen

Christian
Svar
#7
Det ligner da et kanon flot stykke arbejde.
Er det noget du sælger ud af ?
Har jo som bekendt lige fået en 112´er og mangler en brun/sadelbrun rem til den.

Noget du kan klare ?
Svar
#8
Ha ha Torben har du slået dig på home parties? Icon_e_wink Har du så også Tupperware med når du er ude? <!-- s:lol: --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif" alt=":lol:" title="Laughing" /><!-- s:lol: -->

Må tilslutte mig de positive tilbagemeldinger. Det ser fint ud...

/Mads
Svar
#9
men klog er den ikke. Havde regnet med mere fra dig, men man kan hurtigt blive overrasket.

Torben
Svar
#10
Hej Torben

Kan du lave en rem magen til mig, for den er bare for fed, jeg har et Strapculturespænde i 24 millimeter, som skal passe til remmen, hvis du kan få det til at passe. Icon_question

MVH Peter Icon_e_biggrin
Svar




Brugere der kigge i denne tråd: 1 gæst(er)