11-09-2007, 08:36 PM
hannover_dk Skrev:DSfirst Skrev:Tak for opfordringen
Vi finder et Vespa forum og snakker videre
Hyggehejsa - udstødt af familien fordi man bærer et japser ur
Nej da - aldeles ikke - jeg kunne jo bare se, som du også sikkert selv kunne se af din første tråd om DS first Quarts , at du løb ind i skuffelser i de svar du fik. Alle anbefalede jo bare mekanik
Sådan er det jo - visse fora er mere for det ene eller andet - og du kan da sagtens være ude for en der svarer meget positivt også på dit eco-drive - jeg fortæller dig bare at generelt er dette et mekanisk forum - nogen gange sågar vintage som navnet antyder - og så skal man ikke blive så forundret hvis ikke det vrimler med positive svar på nyt elektronisk.
Men se nu tiden an, de kan sagtens komme de positive svar, og som sagt, der er intet fejl ved dit ur og det er flot - jeg og en god del andre vil bare hellere ha mekanisk.
vh
Omega Seamaster 2254.5000
Steinhart Ocean One
Steinhart Ocean One

![[-]](https://urdebatten.dk/images/collapse.png)