Svar: 1,193
Tråde: 48
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Jul 2006
Mads Gjødesen Skrev:Ingen tvivl om at det er en langt bedre forretning at sælge ure i 2-5 k lejet end 10-20 k lejet. I det billige segment kan man tillade sig at sælge ALT skins skrammel, mens man forventer mere i 10-20 k lejet. Desuden er antallet af kunder langt større i den billige prisklasse.
Se bare D&G dameurene til 1700-3000 kr. som reelt burde koste 200 kr. De sælger i tonsvis og de tjener styrtenes på disse kina ure. Sørgeligt at pigerne har så dårlig smag når det kommer til kvaliteten i forhold til prisen
At ALLE så går med disse ure gør dem da bestemt heller ikke sjovere
Fatter det ikke...
/Mads
Det er derfor vi sørger for ordentlige ure til vores veninder (eller i hvert fald forsøger at påvirke dem).
"Cultural diversity is as necessary for humankind as biodiversity is for nature!"
•
Svar: 6,268
Tråde: 32
Modtaget Likes: 3 i 3 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Dec 2011
Hej
Med hensyn til Tom K sponsorat af Tag Heuer, var det den tidligere importør Krogh Jensen, der sponseret ham, og det var lang tid før han kørte LeMans, jeg mødte selv Tom K på urmesse i Vejle i 1992.
MVH Peter
•
Svar: 417
Tråde: 62
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Aug 2007
Jeg kan huske en tv udsendelse for nogle år siden hvor nogle af hans venner havde fået byttet om på hans Daytona da det blev graveret. Så han fik en kopi tilbage uden han opdagede det.. Han syntes slet ikke det var morsomt da de fortalte ham det.
•
Svar: 2,535
Tråde: 210
Modtaget Likes: 2 i 1 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Dec 2011
Her sakset fra anden dansk urside om præmieuret;
Rolex var sponsor af årets Le Mans og Tom fik derfor et sortskivet Rolex Daytona med Le Mans graveringer på bagkassen. Slet ikke en skidt præmie at få, idet Daytona ellers kun er et ur man kan vinde, hvis man deltager – og vinder – i dette legendariske amerikanske ræs med samme navn – og det har Tom netop ikke.
•
Svar: 73
Tråde: 8
Modtaget Likes: 0 i 0 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Sep 2007
Var det i WG eller stål?
Hilsen
Lars
•
Svar: 5,259
Tråde: 72
Modtaget Likes: 1 i 1 svar
Givet Likes: 0
Tilmeldt: Apr 2004
•